POMEM Giriş Yönetmeliğinde Önemli Değişiklik!

Polis Meslek Eğitimi Merkezleri (kısa adı POMEM) Yönetmeliğinde önemli değişiklikler yapıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından çıkarılarak 19 Ocak 2019 günlü ve 30660 sayılı resmi gazetede yayınlanan mevzuat değişiklikte, “Mülakat sınav komisyonu; İçişleri Bakanının, biri öğretim elemanı (sivil veya emniyet müdürü) ile biri psikolog veya rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü mezunu olmak üzere görevlendireceği beş personelden oluşur. İçişleri Bakanınca üyeler arasından biri başkan olarak görevlendirilir. İhtiyaca göre aynı usulle birden fazla mülakat sınav komisyonu kurulabilir.” denildi.

Buna göre POMEM Giriş Sınavlarında oluşturulacak mülakat heyetlerinde kimlerin yer alacağı belirlenmiş oldu. Sınav mülakat heyetlerini belirlemede tam yetkili olan İçişleri Bakanlığı yerini İçişleri Bakanına bıraktı. Böylece içişleri Bakanı 5 kişiden oluşacak mülakat heyetini belirlemede tek yetkili olacak.

Düzenlemeye göre mülakat heyetlerinde biri öğretim elemanı (sivil veya emniyet müdürü) ile biri psikolog veya rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü mezunu olmak üzere toplam 5 er üye yer alacak.

Kararara.com

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir