YILIN İÇTİHADI SEÇİMİ 2013

Sayın site üyelerimiz ve Değerli Hukukçular,

kararara.com sitesi olarak ilk defa 2012 yılında düzenlediğimiz “yılın içtihadı seçimini” 2013 yılı için yeniden başlatmak istiyoruz. Üyelerimiz, çalışanlarımız ve tüm kullanıcılarımızın katılımıyla 2013 yılının en iyi içtihadını seçeceğiz. Bu yıl geçen yıldan farklı olarak Yargıtay ve Danıştay kategorisinde seçim yapmayı düşünüyoruz. Yargıtay ve Danıştay’ın 2013 yılında vermiş olduğu kararlar içerisinden seçilecek olan yılın içtihadı yarışma anketine Yargıtay için 10 ve Danıştay için de 10 içtihat aday gösterilecektir. Sizin de katkılarınızla Aralık ayının hemen başında yılın içtihadı olmaya aday Yargıtay ve Danıştay’a ait 10’ar içtihadı sitemizde yayınlayacağız. Daha sonra tüm hukukçuların katılımıyla yapılan anket sonucunda yılın içtihadını hep birlikte seçmiş olacağız.

Yılın içtihadı olmaya aday kararların adil, tarafsız, gerekli, yerinde, doğru, hızlı, hukuki ve ahlaki değerleri tatmin eden, özgün, hukuki, kolay anlaşılır, yazım ve dil bilgisi kurallarına uygun olma şartlarının tamamını birlikte ihtiva etmesi gerekmektedir.

Bu yarışma anketinden beklentimiz, içtihatların hukukumuzdaki önemine vurgu yapmakla birlikte, içtihat oluşturan yüksek mahkemelere ürettikleri eserlerin dikkatle izlendiği mesajını göndermektir. Bu kapsamda sizce yılın içtihadı olmaya aday nitelikte Yargıtay ve Danıştay Kararlarını bu başlık altında bize ulaştırarak aday içtihat belirleyebilirsiniz. Katkılarınızdan ötürü şimdiden teşekkürlerimizi sunarız.

2012 Yılının En İyi İçtihadı seçilen karar: http://www.kararara.com/anket/index.php (Bu güzel karar için ayrıca bir dip not verelim; mahkeme karar tarihi: 07/08/2012 ve Yargıtay Dairesi karar tarihi: 8.11.2012)

Site Yönetimi

Devamı: http://www.kararara.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=17016

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.