Tüketici hakları iletişim

Devlet bu programla bir alo kadar yakınınızda…

Yangın ihbarı yaparken neleri bildirmeniz gerekiyor? Acil servisi aradığınızda yardıma kimler koşuyor? Bir üründen şikayetçi olduğunuzda nereyi aramanız gerekiyor? Alo 110, Alo 112, Alo 175, Alo 155.. Ve bunlar gibi devletin vatandaşların hizmetine sunduğu bir çok telefon numarası. Bu telefon numaralarını aradığınızda arka planda neler oluyor, hizmet nasıl işliyor hiç merak ettiniz mi?

İhbar ya da danışma amaçlı olarak üç haneli telefon numaraları üzerinden devlet tarafından vatandaşlara sunulan hizmetleri tanıtmayı amaçlayan Alo Devlet’i Selim Mutgan ve Başak Baştuğ sunuyor, Tolga Demiröz yönetiyor.

Alo 175 Tüketici Danışma Hattı’nın satın aldığınız ürün ve hizmetlere yönelik şikayetlerinizi bildirebileceğiniz, sorunlarınıza çözüm arayabileceğiniz danışma hattı olduğunu biliyor muydunuz?

Tüketicilerin ürün memnuniyetsizliğinden kaynaklanan şikâyetlerini genelde nereye müracaat edeceklerini bilmedikleri için, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının e-devlet uygulaması kapsamında tüketici bilgi sistemini geliştirdi.

Kuaför saçınızı boyarken yaktı… Terzi elbisenizi istediğiniz gibi yapmadı. Çocuğunuz sürekli hasta ve götürdüğünüz doktor çok para alıp çocuğu ilaca boğuyor. Hem de derdine bir türlü çare bulamıyor. Gözünüz aydın artık paranızla rezil olma dönemi bitti. Yeni çıkan Tüketici Koruma Yasası artık sizin arkanızda… Aldığınız mal ve hizmetten memnun değilseniz hemen Alo Tüketici Hattı 175’i arayarak ve derdinizi anlatabiliyorsunuz.

Alo 175 hakkında detayları öğrenmek için bu programı kaçırmayın.

 

TÜKETİCİ HAKLARI DERNEĞİ – İLETİŞİM – BİZE ULAŞIN

TÜKETİCİ HAKLARI DERNEĞİ GENEL MERKEZİ
CONSUMER RIGHT ASSOCIATION
Çalışma Saatlerimiz : Hafta içi 09:00-12:00 / 13:00-17:00
Cumartesi 10:00-14:00

Adres

: Gazi Mustafa Kemal (GMK) Bulvarı
Onur İş Hanı ve Çarşısı No:12 Kat-3 Daire/64
Kızılay – Ankara – Türkiye

Telefon

: +90 (312) 425 15 29
+90 (312) 417 93 34
+90 (312) 419 37 74

Faks

: +90 (312) 425 15 29
Web : tuketiciyardim.com
E-Posta : thd@tuketicihaklari.org.tr
Sosyal Medya :


Adres Tarifi:
Kızılay göbekten, GMK Bulvarı üzerinde, Maltepe istikametine doğru, sağdan 6. bina Onur İş Hanı ve Çarşısı’dır. (Menekşe 1 ile Sümer 1 sokak arasındaki) İş hanı katlarına çıkan asansörlerin bulunduğu kapının girişi, Sümer 1 Sokak’tadır ve kapı numarası 15’dir.

Otopark: Arzu ederseniz, Kızılay göbekten, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde, Maltepe istikametine doğru, ilk sağdan (Menekşe 1 Sokak) ardından ilk soldan dönülerek, Onur İş Hanı ve Çarşısı’nın ücretli kapalı otoparkını kullanabilirsiniz. Otoparkın iş hanı katlarına çıkan asansörü mevcuttur.

Comments are closed.