PTT 2015 Yılında Özelleşiyor mu?

Kulislerde BDDK’nın PTT’ye ait bankanın mevzuata tabi olmamasından dolayı rahatsızlık duyduğu konuşulmaktadır. PTT’nin özelleşerek bankacılık faaliyetlerinde BDDK mevzuatını yerine getirmesi adil bir bankacılık sistemi için gerekli olduğu vurgulanmaktadır. PTT çalışanlarının durumu PTT’nin özelleşmesi önünde en büyük engel olarak görülmektedir. Ancak yakın zamanda bu özelleşmenin yapılacağı ve PTT çalışanları hakkında TEKEL’in satışındaki strateji yürütüleceği açıklanmaktadır.

9 Responses to “PTT 2015 Yılında Özelleşiyor mu?”

 1. sorgucu68 dedi ki:

  biran once ptt ozellessin

 2. Anonim dedi ki:

  inşallah özelleşsinde biz çalişanlar bize yapılan zülümde kurtuluruz

 3. Mehmet dedi ki:

  Sahte memur ağzıyla sosyal medyayı manipüle etmeyin. Yazıktır devletin elinde kurum kalmadı. Arkadaşlar hangi partili olduğumuz önemli değil, ortak sağduyumuz olmalı:
  TC kurumlarının ihtiyacı özelleştirilme değil optimizasyondur.

 4. pttci dedi ki:

  PTT kamunun joker kurumu gibi bir şey oldu gibi.. Ne olduğumuz belli değil ! Hizmet çeşitliliği arttı ama personel sayısı hayır..! Çok iş , az personel … Bir an önce özelleşmeli ve çalışanlar bu zulümden kurtulmalı… Nasıl olsa özel sektör kafası ile çalıştırılıyoruz…

 5. Anonim dedi ki:

  ptt acil bir şekilde özelleştirilsin

 6. postacı dedi ki:

  lütfen özelleşsin artık belki biz çalışanlar başka kuruma geçme şansı olur.
  bir zamanlar hiç iş yokken? bütün kurumlardan daha çok fazla maaş alıyorduk şimdi bir belediye çalışanının aldığı maaşın yarısı dahi elimize geçmiyor.

 7. Anonim dedi ki:

  Satılmasına satılacak. ama o zamana kadar. Biz çalışanların. Canını çıkartacaklar. Satılırsa en büyük kazanç çalışanların zulümden kurtulmaları olacak

 8. posta amelesi dedi ki:

  Biz ptt çalışanları özelleştilmesini sekiz gözle bekliyoruzzzz!

 9. Anonim dedi ki:

  İnşalla
  h bir an önce özelleşir

Bir Cevap Yazın