EVRAKTA SAHTECİLİĞİN ASKERLİĞE ETKİSİ

yargılandığım mahkemece evrakta sahtecilikten 2 yıl 7 ay ceza aldım.kararı temyiz ettireceğim. henüz gerekçeli karar açıklanmadı. şu anda mebde öğretmenim. bundan yaklaşık 5 ay önce asker öğretmen olarak askerliğimi yapmak için başvuru yapmıştım. ağustos ayında gidip teslim olmam gerekiyor. eğer asker öğretmenlik çıkarsa 1 ayını asker olarak, kalan 11 ayı asker öğretmen olarak yapacağım. eğer çıkmaz ise 6 ay kısa dönem olarak askerlik yapacağım. bu konuda sormak istediğim birkaç husus var.

– ben askerde iken hakkımda verilen mahkumiyet kararı onanırsa durum ne olur. diyelim ki kısa dönem askerlik yapıyorum ve yargıtay o esnada kararı onadı. bu durumda askerdeyken cezaevine mi atılırım. kısa dönem olarak yaptığım askerlik yüz kızartıcı suç işlediğim için yanar ve uzun döneme mi dönüşür.

– asker öğretmenlik hakkı kazanırsam ve ben asker öğretmen iken yargıtay kararı onarsa asker öğretmenliğim de yanar mı?

çok karmaşık bir konu ve düşünmekten kendimi alamıyorum. sırf bu mahkumiyet kararı yüzünden askere gidip gitmeme konusunda kararsızım. sizce ne yapmalıyım. kararın kesinleşmesini beklemeden askere gitmeli miyim yoksa kararın kesinleşmesini mi beklemeliyim. yargıtay sizce ne kadar sürede karar verir?

Bu konuda siz değerli hukukçularımızın tavsiyelerine ihtiyacım var. lütfen yardımcı olun…

İstatistikler: Gönderilme zamanı gönderen kgt132 — Pzr Mar 15, 2015 4:11 pm — Cevaplar 0 — Ziyaret 63


kararara.com Sitesine Git

Bir Cevap Yazın