Atanmayı Bekleyen 55 Bin Öğretmene Müjde !

Bakanlık üst düzey yetkililerinin sosyal medaydan açıkladığı üzere 15 bin öğretmen alımı şubat ayında gerçekleşecek, atamanın kadro dağılımının öğretmen yer değiştirme işlemlerinin akabinde gerçekleştirileceği bilinmektedir. Ayrıca Kulislerde yer alan haberlere göre seçim öncesi mayıs ayı civarı 40 bin öğretmenlik bir alım daha yapılacağı konuşulmaktadır. Bu 40 binlik alımda büyü çoğunluğun imamhatip meslek öğretmenleri ile din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği ve sınıf öğretmenliğine verilmesi düşünülmektedir. Nitelikli çoğunlukta teknik öğretmen alımıda beklenmektedir. Önümüzdeki yıllarda hükümetin öğretmen alımlarında dini ve mesleki ağırlıkta öğretmen alımlarına daha çok önem vereceği konuşlan konular arasındadır.

3 Responses to “Atanmayı Bekleyen 55 Bin Öğretmene Müjde !”

  1. Makina Kalıp dedi ki:

    Teknik Öğretmenlerden başka,15 yıldır atama bekleyen ama istisnasız her seferinde hevesi kursağında kalan ve nal toplayan branş yok.söylem teknik öğretmen atamasına ağırlık verilecek cak cuk cük vs.. Ama ne hikmetse hep başkaları atanıyo.teknik öğretmen bekleye bekleye yaşlandı.

  2. taner dedi ki:

    ne olacakkı 100 er atama verırler en fzla bzmkılerde zaten havalra uçar tef….

  3. kerem dedi ki:

    Bu tür sitelerde çıkan kaynağı belirsiz haberlere itimat edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. İnsanların umutlandırmak veya beklenti içine sokmak dini ve ahlaki açıdan son derece yanlış. Umarım bu tür haberlerin devamı gelmez.

Bir Cevap Yazın